Zyskaj! – kilka słów o akceptacji kart płatniczych  w Twoim przedsiębiorstwie

Zyskaj! – kilka słów o akceptacji kart płatniczych
w Twoim przedsiębiorstwie

Akceptacja kart płatniczych to już praktycznie naturalny element funkcjonowania przedsiębiorstw różnego rodzaju i o różnej skali działania. Dzieje się tak dlatego, ze coraz bardziej popularne i naturalne dla społeczeństwa jest korzystanie z kart płatniczych.

Biznes, z jakiejkolwiek branży by nie był, aby dobrze funkcjonować musi dostosowywać się do sytuacji rynkowej, trendów branżowych oraz elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Dzięki temu i odrobinie szczęścia ma szansę utrzymać się na rynku i generować zyski. Ma to również zastosowanie w wyborze sposobu płatności za zrealizowane transakcje. Akceptacja kart płatniczych to w dzisiejszym biznesie niemal konieczność. Świadczy nie tylko rozwijaniu się przedsiębiorstwa, ale także o profesjonalnym podejściu do klienta.

Gotówka vs. karta płatnicza

Są kraje w Europie, w których karta płatnicza niemal całkowicie wyparła gotówkę. W Polsce jeszcze do takiej sytuacji nie doszło jednak i w naszym kraju coraz więcej osób musząc zapłacić za towar lub usługę sięga do kieszeni po kartę płatniczą. Powodów jest wiele. Na przykład wygoda noszenia, karta zajmuje dużo mniej miejsca niż portfel z gotówką. Ale także wygoda w realizacji transakcji, aby zapłacić klient zamiast wyliczać należność musi tylko podać kartę do terminala i wpisać kod PIN. Szybkość transakcji z wykorzystaniem płatności metodą zbliżeniową. Czy wreszcie bezpieczeństwo, skradzioną kartę klient musi tylko szybko zastrzec i nie utraci środków, skradzionej gotówki już raczej nie da się odzyskać. W efekcie karta zyskuje w oczach klientów przewagę nad gotówka. A to z kolei oznacza, że przedsiębiorca podążając za klientem powinien umożliwić mu płatność kartą za transakcję i wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i system do akceptacji kart płatniczych.

Zyskaj na dodatkowych usługach

Terminale do akceptacji kart płatniczych zezwalają na realizację dodatkowych usług, jak wypłata gotówki czy doładowanie telefonu. Jeżeli w okolicy danego punktu nie ma bankomatu, to możliwość wypłaty gotówki działa jak dodatkowy magnez przyciągający kolejnych klientów. Dodatkowe usługi to także sygnał dla klientów, że przedsiębiorca rozwija się i dba o ich potrzeby, wdrażając nowe możliwości.

Nie trać klientów

Różne badania opinii pokazują, że nie tylko klienci są coraz bardziej przekonani do płacenia za transakcje kartami płatniczymi. Z badań tych wynika również jasno, że w przypadku braku możliwości zapłaty za transakcję kartą, klienci Ci z transakcji w ogóle rezygnują. A dodatkowo w przyszłości do zakupu danego towaru czy realizacji usługi wybierają inny punkt, w którym możliwa jest akceptacja kart płatniczych. Dlatego aby uniknąć odpływu klientów do konkurencji warto rozważyć zakup sprzętu i oprogramowania do realizacji płatności metodą bezgotówkową. Pozwoli to utrzymać obecnych klientów, a także przyciągnie nowych. A przy takiej perspektywie koszty dzierżawy sprzętu i wdrożenia oprogramowania są znikome.

Dodaj komentarz