Jak współcześnie śledzi się przesyłki?

Jak współcześnie śledzi się przesyłki?

Profesjonalne, szybkie i niedrogie usługi kurierskie są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Dzięki nim można bardzo szybko wysyłać, a także odbierać różne listy, paczki, itp. Do niedawna monopolistą na rynku była Poczta Polska, jednak dzisiaj można spotkać się z ofertami bardzo wielu firm specjalizujących się w transporcie paczek i innych przesyłek. W ramach walki o klienta oferują one liczne udogodnienia. Jednym z nich jest śledzenie przesyłek, które cieszy się ogromną popularnością wśród wielu klientów.

Tradycyjne metody śledzenia przesyłek kurierskich i pocztowych

Każdy woli wiedzieć co stało się z nadaną przez niego paczką. Wielu odbiorców też woli wiedzieć kiedy konkretnie mogą spodziewać się kuriera lub listonosza z przesyłką. W związku z tym firmy kurierskie oraz poczta pozwalają na bardzo skuteczne śledzenie przesyłek przez swoich klientów. Okazuje się, że istnieje kilka metod, a najprostsza i najbardziej tradycyjna jest metoda telefoniczna.

Każda firma kurierska posiada numer infolinii, pod który można zadzwonić i zapytać o status danej przesyłki. Oczywiście należy znać jej numer identyfikacyjny podany przez nadawcę paczki. Po jego otrzymaniu, pracownik firmy kurierskiej jest w stanie sprawdzić w systemie status paczki i poinformować czy znajduje się w jakimś magazynie, sortowni czy też w samochodzie kuriera, który danego dnia podejmie próbę doręczenia paczki. Jest to więc bardzo łatwe i skuteczne śledzenie przesyłek.

Możliwość kontroli statusu paczek przez Internet

Jak już powszechnie wiadomo, Internet jest bardzo potężnym narzędziem w dzisiejszych czasach. Okazuje się, że możliwe jest również śledzenie przesyłek kurierskich i pocztowych za pośrednictwem Internetu. Poczta oraz firmy kurierskie posiadają własne strony internetowe, na których dostępne są specjalne systemy umożliwiające kontrolę nadanej paczki czy też listu. W przypadku poczty musi być to list polecony z potwierdzeniem i numerem nadania. Po otrzymaniu od nadawcy numeru przesyłki można skorzystać z systemu internetowego, aby sprawdzić, gdzie się ona aktualnie znajduje. Wystarczy wpisać numer w wyszukiwarce, a po chwili wyświetli się status z całą historią obejmującą rejestrację paczki, przyjęcie jej w oddziale, przekazanie do magazynu czy też wydanie kurierowi do doręczenia. Śledzenie przesyłek jest bardzo wygodną opcją, dzięki której odbiorca wie kiedy może spodziewać się kuriera, a nadawca wie co stało się z nadaną przez niego przesyłką.

Skuteczne śledzenie przesyłek innymi metodami

Nadawcy mają możliwość skorzystania z usług dodatkowych, które czasami są płatne, a czasem darmowe. Jedną z nich jest możliwość otrzymywania powiadomień SMS lub e-mail o każdym zmianie statusu przesyłki. Podczas nadawania paczki można wybrać taką opcję zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy. Dzięki temu nadawca i odbiorca nie muszą niczego sprawdzać, ponieważ o statusie paczki będą informowani na bieżąco. Warto wybrać takie skuteczne i wygodne śledzenie przesyłek pocztowych oraz kurierskich.

Dodaj komentarz