Przybory niezbędne dla ucznia szkoły podstawowej

Przybory niezbędne dla ucznia szkoły podstawowej

O tym, że dzieci szybko rosną wie każdy rodzic, jednak moment gdy idzie ono do szkoły jest bardzo trudny. Warto się więc dobrze do niego przygotować i zadbać, by maluch polubił naukę. Tu bardzo pomocna jest pełna wyprawka szkolna, na którą składają się nie tylko podręczniki i zeszyty, ale również artykuły szkolne.

Jakie są podstawowe artykuły szkolne?

Maluch z pierwszych klas szkoły podstawowej powinien mieć przede wszystkim odpowiedniej wielkości piórnik, w którym z łatwością pomieszczą się wszystkie niezbędne i pomocnicze artykuły szkolne. Sam wybór piórników może już przyprawić o zawrót głowy. W sprzedaży są piórniki materiałowe, metalowe, ale i takie tradycyjne, rozkładane i zapinane na zamek, z bardzo dużą ilością przegródek na różne przedmioty. W przypadku dzieci, które dopiero zaczynają przygodę ze szkołą, właśnie ten ostatni typ sprawdza się najlepiej.

Co wybrać do pisania?

Chociaż w pierwszych klasach dziecko znacznie częściej maluje i rysuje, a pisania dopiero się uczy, to jednak długopisy to wciąż podstawowe artykuły szkolne. Lepiej zrezygnować z pióra, zanim dziecko nie nauczy się z nim odpowiednio obchodzić, ale z długopisów warto wybrać już kilka sztuk, które piszą w różnych kolorach. Sprawdzą się zresztą nie tylko przy pisaniu, ale i ozdabianiu zeszytu czy wyróżnianiu pierwszych definicji.

Ołówki i kredki w piórniku

Dziecko znacznie częściej będzie sięgać za to po kredki i ołówki. Te popularne artykuły szkolne dostępne są w ofercie wielu producentów, można kupić u nich zestawy małe, średnie lub rozbudowane, składające się nawet z kilkudziesięciu kredek. Jak wybrać ten najlepszy zestaw?

Na pewno nie można dać się zwariować. Niska cena zazwyczaj świadczy też o niskiej jakości samych kredek. Co z tego, że w pudełku wyglądają ładnie, jeśli będą się łamać i trzeba je będzie cały czas temperować? Lepiej kupić zestaw mniejszy, nieco droższy, ale za to dobrej jakości i pokazać maluchowi, że samodzielnie może stworzyć nowe kolory, mieszając te, którymi dysponuje. Niebieski z czerwonym dają ciekawy odcień fioletowego, żółty z czerwonym – kolor pomarańczowy itd.

Dobrze przy tym kupić dziecku zestaw kredek ołówkowych i woskowych (dostępne są na przykład w sklepie Pasazbiurowy.pl), które bardzo szybko staną się niezastąpione nie tylko na lekcjach plastyki.

dzieci w szkole

Pomocne artykuły szkolne – co wybrać?

W piórniku dziecka powinny znaleźć się też pomocnicze artykuły szkolne. Co dokładnie? Przybory szkolne to niezbędna na co dzień temperówka, linijki, gumka do mazania. Dziecku warto kupić też popularne zakreślacze, które świetnie sprawdzają się do wyróżniania partii tekstu w zeszytach.

Koniecznie trzeba też pamiętać, że nie wystarczy kupić artykuły szkolne raz na zawsze. Co jakiś czas dobrze jest sprawdzić stan piórnika swojej pociechy, upewnić się, czy czegoś w nim nie brakuje i ewentualnie coś dokupić. Warto też nauczyć malucha dbania o swoje artykuły szkolne – odkładania kredek na swoje miejsce w piórniku, odpowiedniego temperowania, nakładania na długopisy i pisaki zakrętek, żeby nie wysychały i nie brudziły piórnika.

 

Dodaj komentarz