Jak pozyskać klienta, czyli możliwość płatności kartą w sklepie

Jak pozyskać klienta, czyli możliwość płatności kartą w sklepie

 

Na mapie punktów sprzedaży detalicznej wciąż przybywa sklepów – zarówno wielkopowierzchniowych, jak i niewielkich obiektów, z których korzystają głównie okoliczni mieszkańcy. W obliczu tak dużej konkurencji walka o klienta przebiega na wielu frontach. Jednym z nich jest wygoda płatności, która może zaważyć na podjęciu decyzji zakupowej. 

Asortyment kontra wygoda

Sklepy konkurują ze sobą głównie asortymentem, który jednak jest w dużej mierze podobny w wielu punktach sprzedaży, oraz cenami. Te ostatnie zmieniają się zwykle w zależności od rodzaju okresowej promocji i przyciągają klientów raz do jednego, a raz do drugiego obiektu handlowego, nie przyczyniając się jednak do budowania lojalności. Co możesz zatem zrobić, by osoby, które odwiedziły Twój sklep, zaczęły do niego wracać, omijając konkurencję? Istnieje na to kilka sposobów, lecz właściwie wszystkie sprowadzają się do zapewnienia klientowi komfortowej obsługi. Niezwykle ważna jest tutaj rola pracowników, ponieważ ludzie chętniej wracają do miejsc, w których pracują uprzejmi sprzedawcy, gotowi zawsze służyć pomocą. Kluczowa jest także wygoda płatności, która przekłada się na szybszą obsługę przy kasie oraz krótsze kolejki. W jaki sposób możesz ją zapewnić swoim klientom? Odpowiedź jest prosta – wystarczy, że zamontujesz terminal i umożliwisz dokonywanie transakcji za pomocą karty.

Dlaczego klienci wolą płacić kartą?

karta płatnicza

Coraz więcej osób wybiera płatności bezgotówkowe, które nie wymagają posiadania odliczonej kwoty oraz pozwalają uniknąć nerwowego poszukiwania drobnych w czeluściach torebki. Wygoda płatności kartą polega na tym, że niezależnie od tego, czy klient przyniesie do kasy pełen koszyk zakupów, czy też przyszedł tylko po drożdżówkę, czas wstukania PIN-u będzie zawsze tak samo krótki. Ponadto – co ważne szczególnie przy większych zakupach – klient nie musi wyjmować z portfela pliku banknotów, który mógłby wzbudzić zainteresowanie u złodzieja. Zrealizowanie płatności przebiega w szybki, dyskretny oraz bezpieczny sposób. Nawet, jeżeli karta zostanie ukradziona, i tak bez PIN-u będzie ona bezużyteczna dla złodzieja, co dodatkowo przekonuje coraz większą grupę osób do wyboru płatności elektronicznych.

To wszystko sprawia, że sklep, którego właściciel nie zapewni klientom wygodnej formy zapłaty z wykorzystaniem karty, może stracić klientów niedysponujących gotówką. Jeżeli więc zależy Ci na tym, aby budować lojalność konsumentów oraz konsekwentnie zwiększać zyski, nie zapomnij wyposażyć stanowisk kasowych w terminale płatnicze.

Dodaj komentarz