Jaką podpórkę pod plecy wybrać?

Jaką podpórkę pod plecy wybrać?

Ergonomiczna podpórka pod plecy to produkt zapewniający komfort podczas pracy przy komputerze czy wielogodzinnej jeździe samochodem. Przebywanie w wymuszonej pozycji nie pozostaje bez wpływu na nasz kręgosłup, dlatego warto zainwestować w profesjonalną pomoc.

Wielogodzinna praca przed ekranem komputera lub jazda samochodem może powodować wiele dolegliwości – cierpią nasze oczy, a kręgosłup może nabawić się zmian zwyrodnieniowych. Dlatego warto wyposażyć się w produkty wspomagające – podpórka pod plecy z pewnością przyniesie dużą ulgę.

Jak podpórka pod plecy wpływa na kręgosłup?

Na rynku znajdziemy wiele podpórek, które można w błyskawiczny sposób umieścić na oparciu krzesła czy fotela. Nie każde siedzisko jest przecież odpowiednio wyprofilowane, żeby odciążać newralgiczne partie kręgosłupa. Najczęściej pomiędzy fotelem, a plecami znajduje się spora przerwa, która niekorzystnie wpływa na postawę ciała. Podpórka pod plecy wspiera odcinek lędźwiowy, który podczas przebywania w wymuszonej pozycji może odczuć poważne skutki – dolegliwości bólowe, a nawet drętwienie kończyn dolnych. Nie warto się przemęczać i narażać kręgi na różnego rodzaju uciski.

Podpórka pod plecy działa jak amortyzator, wspiera kręgosłup i pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała – bez garbienia i pochylania się nad biurkiem. Znacząco redukuje nieprzyjemne uczucie napięcia mięśniowego, które zazwyczaj towarzyszy pracy przed komputerem. Dzięki temu wzrasta nasza wydajność, jesteśmy bardziej skupieni i pracujemy efektywnie. Warto zauważyć, że podpórka pod plecy jest ergonomicznie wyprofilowana, co znacząco podnosi jej walory użytkowe.

Jaka podpórka pod plecy jest najlepsza?

Akcesoria odciążające kręgosłup są bardzo zróżnicowane i wykonane z różnych tworzyw. Najbardziej popularna podpórka pod plecy to produkt posiadający metalową konstrukcję oraz wykonany z miękkiej siateczki – dopasowującej się do naturalnych krzywizn ciała. Dużą popularność zyskuje także piankowa podpórka pod plecy, wykonana z wysokiej jakości tworzywa, które nie powoduje uczucia dyskomfortu. Istnieją również podpórki wyposażone w specjalne wypustki, które delikatnie masują kręgosłup i zmniejszają dolegliwości bólowe.

Wybierając produkty wspierające kręgosłup pamiętajmy, żeby podpórka pod plecy była wyposażona w mocne, regulowane pasy, dzięki którym przymocujemy ją do oparcia krzesła biurowego lub fotela samochodowego. Ważne jest również tworzywo, z którego podpórka pod plecy została wykonana – pamiętajmy, że podczas wielogodzinnej pracy lub jazdy autem pocimy się – zwróćmy więc uwagę na takie akcesoria, które posiadają powłokę antybakteryjną i łatwą w utrzymaniu czystości. Najlepsze są tworzywa oddychające, które zapewniają maksymalny komfort.

Dodaj komentarz