Obsługa kart kredytowych w twojej firmie. Zwiększ dochód!

Obsługa kart kredytowych w twojej firmie. Zwiększ dochód!

Naturalną kolejnością w prowadzeniu biznesu jest dążenie do jego rozwoju i w efekcie do systematycznego zwiększania dochodu. Najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest podążanie z zmianami na rynku i potrzebami klientów. W zakresie płatności za towary i usługi krokiem, który może wpłynąć na zwiększenie dochodów może być wprowadzenie terminali do obsługi kart kredytowych.

Zabiegani, zapracowani, zamyśleni konsumenci na każdym kroku próbują ułatwiać sobie życie. Jednym z takich ułatwień, jakie w XXI wieku, zyskuje na popularności są transakcje bezgotówkowe. Chodzi między innymi o przelewy bankowe i użytkowanie kart płatniczych, w tym kredytowych.

Klient chce płacić kartą

Wystarczy mieć przy sobie kawałek plastiku, aby móc bez problemu zapłacić za zakupy, za obiad w restauracji, doładować telefon, czy opłacić przejazd tramwajem. Bez konieczności noszenia całego portfela, bez konieczności wypychania kieszeni drobnymi z reszty, bez konieczności wyliczania właściwej kwoty do zapłaty. Wystarczy mieć przy sobie kartę kredytową. Jednak czy zawsze płatności kartą odbywają się faktycznie bez problemu? Tak, jeśli lokal, w którym klient chce zapłacić kartą kredytową posiada terminal do tego typu transakcji. Co się dzieje, gdy go jednak nie posiada? Odchodzi do konkurencji, która w taki terminal jest wyposażona. Rachunek jest prosty. Ktoś na braku obsługi kart traci, ktoś kto obsługę kart kredytowych oferuje zyska i zwiększa obroty w firmie.

Obsługa kart kredytowych

Czym wyróżnia się karta kredytowa na tle innych kart płatniczych? Klient posiadający taką kartę ma przyznany przez bank tzw. limit kredytowy. Co ważne kartą kredytową opłaca się robić zakupy. Kliencie zazwyczaj mają przyznane promocje lub rabaty na różne produkty czy usługi. Ponadto klient, który spłaca w wyznaczonym czasie swoje zadłużenie nie płaci za nie odsetek, chcąc wypłacić z karty pieniądze odsetki są już naliczane. Dlatego karta kredytowa to szczególnie wygodne rozwiązanie dla transakcji bezgotówkowych.

A czym różni się obsługa kart kredytowych od obsługi innych kart płatniczych. Na szczęście dla przedsiębiorców i klientów niczym. Karta kredytowa, jak każda inna karta płatnicza, aby mogła zostać wykorzystana do realizacji transakcji potrzebuje terminala do płatności kartą. Terminal ten powinien być wyposażony również w odpowiednie oprogramowanie POS, z pomocą którego przeprowadzona zostanie transakcja. W celu autoryzacji płatności wystarczy wprowadzić kod PIN lub złożyć podpis na paragonie, który zachowuje kasjer.

Skoro więc klienci chcą używać kart kredytowych do płacenia za usługi czy zakupy, a do ich obsługi wystarczy ten sam sprzęt i system, które obsługują również inne karty płatnicze to jest to ważny powód do wprowadzenia obsługi bezgotówkowej w firmach. Szczególnie tych, które poważnie myślą o rozwoju i zwiększeniu dochodu. Przychylenie się do potrzeb klienta jest bowiem najważniejszym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu.

Dodaj komentarz