Jaki kredyt dla firm jest najbardziej opłacalny?

Jaki kredyt dla firm jest najbardziej opłacalny?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania swojej działalności. Czasami takie wsparcie finansowe jest potrzebne już w momencie zakładania firmy, a czasem dopiero w przypadku pojawienia się chęci lub potrzeby rozszerzenia i rozwinięcia własnego biznesu. Istnieją również sytuacje, w których zewnętrzne finansowanie pozwala firmie przetrwać trudny okres.

 

Istnieje wiele form pozyskiwania środków finansowych potrzebnych do założenia, prowadzenia, rozwijania działalności oraz do opłacania najważniejszych zobowiązań. Do ich grona można zaliczyć między innymi dotacje unijne oraz przyznawane przez Urzędy Pracy i wiele innych organizacji. Nie każdy ma jednak możliwość starania się o taką pomoc, ponieważ trzeba spełnić szereg różnych istotnych warunków. Alternatywą dla dotacji jest kredyt dla firmy udzielany w bankach, np w Nest Banku. Na rynku dostępnych jest wiele ofert, więc należy dobrze się zastanowić, która będzie najlepsza.

Trudno jest stwierdzić, jaki kredyt dla firmy jest najbardziej opłacalny, ponieważ w zależności od firmy i jej potrzeb oraz możliwości finansowych, można wybierać różne typy kredytów. Jednym firmom zależy na niskim oprocentowaniu, drugim na jak najniższej kwocie miesięcznej raty, a innym na jeszcze innych parametrach produktów finansowych. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych typów kredytów firmowych.

Konto firmowe z kredytem odnawialnym

Odnawialny kredyt dla firmy to nic innego jak pewnego rodzaju linia kredytowa, której mechanizm jest podobny do mechanizmu działania debetu. Wysokość dostępnych środków jest ustalana przez bank na podstawie środków, które wpływają na konto. Jest to najbardziej opłacalna opcja dla firm, które chcą mieć stały dostęp do dodatkowych środków. Jeśli nie zostały one wykorzystane to nie generują żadnych kosztów. W przypadku ich wykorzystania, każda wpłata na konto w pierwszej kolejności pokrywa saldo ujemne, więc nie trzeba martwić się spłatą. Wszystkie odsetki są naliczane tylko od wykorzystanej kwoty.

Kredyt obrotowy dla firm

Kolejnym źródłem finansowania może być kredyt obrotowy. Banki udzielają go zwykle na okres jednego roku, a klienci nie muszą podawać konkretnego celu, na jaki jest przeznaczony. Zwykle takie kredyt dla firmy jest wykorzystywany na potrzeby bieżącej działalności i utrzymania płynności finansowej. Opcja ta jest idealna i najbardziej opłacalna dla firm poszukujących doraźnego wsparcia pozwalającego na zakup towarów, surowców, itp. Wielkość takiego kredytu ustalana jest na bazie przychodów firmy.

Kredyt inwestycyjny

Zwykle taki kredyt dla firmy udzielany jest na wyższe kwoty, na okres sięgający nawet poziomu 20 lat. Jego celem jest finansowanie rozwoju firmy i powiększenie jej majątku trwałego. Kredyty inwestycyjne są najbardziej opłacalną opcją dla firm, które inwestują, aby powiększyć swój majątek oraz poszerzyć skalę swojej działalności. Za pieniądze z takich kredytów można kupować papiery wartościowe, samochody firmowe, maszyny, sprzęt czy też obiekty firmowe. W tym przypadku należy dysponować wkładem własnym i spełnić wiele istotnych wymagań.

Inne kredyty dla firm

Na polskim rynku działa mnóstwo banków oferujących niejeden kredyt dla firmy. Oprócz wspomnianych wyżej przykładów, dostępne są kredyty hipoteczne, pomostowe, lombardowe, gotówkowe, itp. Warto skorzystać z pomocy doradców finansowych, aby jak najlepiej dopasować te oferty do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz