Cashback – co to dokładnie oznacza dla sprzedawcy?

Cashback – co to dokładnie oznacza dla sprzedawcy?

Wypłata gotówki przez terminal w sklepie podczas robienia codziennych zakupów to korzystne rozwiązanie zarówno dla klienta, jak i sprzedawcy. Większa wygoda i pozyskanie nowych grup klientów to tylko niektóre zalety wdrożenia cashbacku. Czy wiesz, dlaczego jest on korzystny dla właścicieli firm?

Terminal w sklepie to same zalety

Wypłata drobnych środków w sklepie jest przede wszystkim wygodna dla klienta, który często ma bliżej do lokalnego spożywczaka niż do bankomatu. Teraz może on załatwić dwie rzeczy podczas jednej wizyty w sklepie, co przekłada się na dużą oszczędność czasu. Takie rozwiązanie jest jednak dogodne także dla sprzedawcy, który dzięki cashbackowi pozyskuje nowego klienta i poszerza zakres świadczonych usług. Terminal w sklepie nie musi więc służyć już tylko do obsługi stałych klientów, lecz może stać się wabikiem na zupełnie nowych konsumentów, którzy przyjdą do sklepu, aby wypłacić pieniądze, a jedynie przy okazji zrobią zakupy. W ten sposób zwiększa się zysk generowany przez terminal, ponieważ jego użycie przekłada się na wzrost liczby dokonywanych transakcji zakupowych.

eżeli zdecydujesz się na udostępnienie klientom możliwości płynących z cashbacku, zwiększysz też konkurencyjność sklepu, ponieważ Twoje usługi zaczną wybierać także stali klienci innych obiektów handlowych, którym zależy na zrobieniu zakupów i wypłaceniu pieniędzy w tym samym miejscu. Uzyskasz również większy kredyt zaufania od obecnych klientów, którzy z pewnością docenią wygodę płynącą z opcji wypłacenia w Twoim sklepie dowolnej kwoty, nieprzekraczającej 300 złotych.

Cashback jako sposób na zarobek

Terminal w sklepie kojarzył się dotąd właścicielom firm głównie z koniecznością uiszczania abonamentu oraz płacenia prowizji za każdą transakcję. Teraz może się to jednak zmienić, ponieważ dzięki cashbackowi będziesz mógł zarobić na wypłatach gotówki. Od każdej z nich otrzymasz kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy, łatwo więc obliczyć, że jeśli takich transakcji będzie wiele, terminal szybko zacznie na siebie pracować.

Jeżeli chcesz w pełni skorzystać z możliwości, jakie stwarza cashback, nie zapomnij jasno zasygnalizować klientom, że jest on już dostępny w Twoim sklepie. W tym celu możesz wyeksponować logo usługi i poprosić sprzedawców, by przy każdej transakcji pytali klientów, czy oprócz zrobienia zakupów chcą wypłacić gotówkę przez terminal. Dzięki temu wieść o udostępnieniu nowoczesnej usługi szybko się rozniesie i zaowocuje wizytami nowych klientów.

 

 

Dodaj komentarz