6 sprawdzonych sposobów na wykrywanie podsłuchu

6 sprawdzonych sposobów na wykrywanie podsłuchu

Nowe technologie dają ogromne możliwości. Dzięki nim możemy z łatwością się komunikować, zdobywać informacje oraz nową wiedzę, dostarczyć sobie rozrywki, czy rozwijać pasje. Ale są również sytuacje, kiedy nowoczesne urządzenia są dla nas wrogiem, czy nawet niebezpieczeństwem. Dotyczy to szczególnie urządzeń monitorujących i śledzących, jak podsłuchy, kamery, a także wirusy komputerowe, które mogą przejąć nasze hasła. Czy można się przed tym bronić? Czy są skuteczne sposoby na wykrywanie podsłuchu?

Wykrywanie podsłuchu – poczuj się bezpiecznie w swoim domu

Podsłuchy, czy też kamery to skuteczny sposób na kontrolowanie bliskich, a także obcych osób. Po zainstalowaniu takiego sprzętu można o dowolnej porze sprawdzać, co dzieje się w danym miejscu i zdobywać poufne informacje. Podsłuch w domu jest rzeczą nie tylko nielegalną, ale i dosyć nieprzyjemną – w końcu jest to miejsce, w którym każdy czuje się swobodnie. Dochodzi tam do wielu prywatnych i intymnych sytuacji, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Poza tym, po prostu nikt nie chciałby być monitorowanym.

Podsłuch w moim domu – kiedy zdarzają się takie sytuacje?

Wykrywanie podsłuchu często potrzebne jest w domach, gdzie pojawiają się konflikty między bliskimi. Do częstych przypadków należą sytuacje, kiedy pojawiają się kryzysy małżeńskie czy też podejrzenia zdrady. Oczywiście, zdarza się również, że podsłuchy zostają zainstalowane przez bliskich współpracowników, a także zupełnie obce osoby. Szczególnie dotyczy to wpływowych osób, których życie prywatne może wzbudzać zainteresowanie osób trzecich. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub po włamaniu, warto rozpatrzeć opcję sprawdzenia, czy nie jest nam potrzebne wykrywanie podsłuchu. Pytanie tylko jak to zrobić? Otóż jest kilka opcji.

Specjaliści od wykrywania podsłuchu – zdaj się na wiedzę i doświadczenie fachowca

Jedną z opcji jest samodzielne rozejrzenie się po mieszkaniu – nie jest to pewna metoda, ale może zdarzyć się, że znajdziemy pewne urządzenia. Będzie to potwierdzeniem, że istnieje możliwość niebezpieczeństwa i konieczne jest wykrywanie podsłuchu. Na rynku dostępne są różne urządzenia, które działają wykrywając fale radiowe emitowane przez urządzenia monitorujące. Można zdecydować się na taki zakup, choć skuteczność urządzeń  bywa różna – zwykle zależne to jest od jakości sprzętu. Droższe z pewnością lepiej się sprawdzają, ale jest to spory wydatek, szczególnie jeśli chodzi o jednokrotne sprawdzenie domu. Kolejną opcją są urządzenia do wykrywania podsłuchów w postaci dyktafonów. Okazuje się bowiem, że dyktafony są naprawdę trudne do zlokalizowania – często nie wykrywają ich wspomniane wyżej urządzenia. Potrzebne są specjalne, przeznaczone do tego celu wykrywacze.  W dzisiejszych czasach dużym zagrożeniem  jest także złośliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze lub telefonie. Konieczna może się okazać pomoc informatyka.

Ciekawym i dosyć uniwersalnym rozwiązaniem jest zatrudnienie agencji detektywistycznej zajmującej się wykrywaniem podsłuchów. Detektyw sprawdzi dom, samochód oraz sprzęt elektroniczny pod kątem obecnych wirusów, urządzeń monitorujących oraz innych zagrożeń.

Dodaj komentarz